Со пробивањето на истрага на СЈО се штитат и другите потенцијално осомничени лица

Недостапноста на осомничениот Сеад Кочан како повод за креативно толкување на ЗКП

Прислушуваните разговори се преслушани над 4 милиони пати

СЈО: УБК прислуслушува(ла) 6000 луѓе, само Груевски поштеден!

СЈО отвори случај „Таргет“ – Десетмина вработени во УБК „со големи уши“

Груевски вети, но не оствари дека пред судот ќе одговори на сите прашања за „Пуч

Сончев Град и Музејот на ВМРО „одвеале“ два милиона евра народни пари

Патриотите, тајните преговори за името и посетата на Коѕијас

Еден поинаков „циркус“: Силвана Бонева во прислушуваните разговори

СГС продолжува да „освојува“ тендери

Распитот на Јанкулоска во СЈО за опремата за прислушување заврши бргу

Жерновски го нарече Груевски кукавица – најави разврска во судница

Жерновски утре повторно во СЈО – „на маса“ шамарите?

СЈО и Скопје 2014 – Што има во прислушуваните разговори за најголемиот проект на власта

Договорот меѓу четирите политички партии од 20 јули 2016 година

Имала ли право Димова на пратенички имунитет и дали полицијата имала право да ја сопре?

Oткако ги забрани, сега Судот бара презентирање на содржини од прислушуваните разговори

Со злоупотреба на службена должност вршени притисоци како да се гласа