Browsing Tag

политика

Пендаровски не бил советник за безбедност и надворешна политика од 1990 година

Професорката Гордана Силјановска – Давкова, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претстојните претседателски избори,  вечерва во дебатата со претседателските кандидати на МРТ обраќајќи му се  Стево Пендаровски , кандидатот на…

Весна Петрушевска: Артистот секогаш треба да е на спротивната страна на власта

Актерката Весна Петрушевска во емисијата „Отворено“ на телевизијата „24Вести“, на прашањето: Како може политиката да го уништи уметникот, изјави: Артистот секогаш треба да е на спротивната  барикада. Мислам, никогаш не треба да…