ВМРО-ДПМНЕ: Дополнителни канцеларии на Агенцијата за вработување

Отворање на дополнителни канцеларии на Агенцијата за вработување во Македонска Каменица, Пехчево, Лозово, Демир Капија и во Ростуше за да бидат подостапни услугите на АВРМ за граѓаните на овие општини. Отворањето на новите канцеларии ќе биде во соработка со локалната самоуправа од овие населени места. [рок: септември 2013 година]

Образложение:

Отворени се дополнителни канцеларии на Агенцијата за вработување во сите предвидени пет места. Во Ростуше е отворена на 17.11.2011 година, во Македонска Каменица и Пехчево на 22.12.2011, а во Лозово и Демир Капија на 23.12.2011.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција