ДУИ: 100,000 нови работни места

Демократската Унија за Интеграција има за цел за време на нејзиниот четиригодишен мандат да отвори 100,000 нови работни места.

Образложение:

Невработени во 2008 беа 343,363 а во 2011 се 323,183 [Пристапено на: 24.04.2011], што значи бројот е намален за само 20,180 вработени.

Но и оваа бројка не е реална имајќи ја предвид праксата на АВРМ за неосновано бришење на невработените од листите [Пристапено на: 24.04.2011].

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција