ДУИ: 3 години ослободување од плаќање данок за млади претприемачи

Рок од 3 години време на кои младите претприемачи ќе бидат ослободени од плаќање на данок за да се охрабрат професионалните и претприемачките иницијативи кај младите.

Образложение:

Нема јавно достапни податоци дека се усвоени вакви мерки. Предизборната програма на ДУИ повторно содржи слични ветувања, но овој пат без временска рамка, што индиректно укажува дека не е направено ништо во таа насока.

Линк

  • Демократска унија за интеграција: „Платформа за обединување, развој и интеграција – Избори 2011“ (април 2011). Platformë për bashkim zhvillim dhe integrim (ПДФ). [Пристапено на: 21.05.2011]

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција