ДУИ: Бесплатни учебници за сиромашни семејства

ДУИ ќе се обезбеди поделба на бесплатни учебници за децата од семејствата со многу членови и децата од сиромашните семејства.

Образложение:

Како дел од Владиниот проект за бесплатни учебници во учебната 2008/2009 бесплатни учебници добија сите, планирано беше тие да се користат за 3 генерации.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција