ДУИ: Безжичен интернет пристап за факултетите и студентските домови

Студентите од Тетовскиот Универзитет и Универзитетот на Југоисточна Европа во Тетово ќе им овозможиме бесплатен интернет пристап за истражувачки цели. Тие исто така ќе имаат пристап до Интернет инсталиран во студентските домови.

Образложение:

Според портпаролот на Тетовскиот Универзитет, овој Универзитет воопшто нема изградени домови никаде во Македонија каде има свои факултети, а бежичен интернет има во некои делови на Ректоратот во Тетово.

Според портпаролот на Универзитетот на Југоисточна Европа, овој Универзитет им овозможува бесплатен бежичен интернет на своите студентите, но тоа не е Државна инвестиција ниту проект.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција