ДУИ: Едукација за користење на интернет

Ќе работиме за да се стимулира користењето на интернет од страна на албанската нација, со вклучување на основните и средните училишта на албански јазик во областа на информатичката технологија преку едукативни програми организирани во тесна соработка со ИКТ компании.

Образложение:

Владата преку ИКТ компании ги тренираше граѓаните, средношколците и основците.

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција