ДУИ: Интеграција на Македонија во НАТО

Интеграција во НАТО во краток временски период . “НАТО не е само некој далечен идеал туку претставува реалност која ќе се оствари во рок од неколку месеци.”

Образложение:

Македонија се уште не е членка на НАТО

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција