ДУИ: Интернет клубови во сите градови на Западна Македонија

Отворање на јавни центри за информатичка технологија во сите градови на Западна Македонија. Во овие центри ќе има игри, но исто така, едукативни програми за сите генерации, додека ќе бидат мониторирани од страна на менаџерите за да се спречат злоупотреби.

Образложение:

Првите 15 се отворија уште од 2007, а тогаш не беше ДУИ на Власт, а после се планираше уште 15 нови на (12 август 2009). Ама овие градови, освен Струга и Дебар, не се од Западна Македонија.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција