ДУИ: Изготвување на Програма за јавни инвестиции

Во рамки на порастот на јавните инвестиции во буџетската структура ќе се изготви Програма за јавни инвестиции која ќе биде со развоен карактер, почитувајќи го притоа критериумот за регионална еднаквост во инвестициите. [Рок: 2015 година]

Образложение:

Ветувањето се истражува

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција