ДУИ: Изготвување на стратегија за животна средина

Подобрување на општата состојба на животната средина, преку изготвување на сеопфатна стратегија, со посебен акцент во однос на економската профитабилност;

Образложение:

Министерството за животна средина во март 2009 подготви Национална стратегија за инвестиции во животната средина.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција