ДУИ: Изградба на 25-30 индустриски комплекси во технолошката зона во Тетово

За Демократската унија за интеграција и натаму ќе останат приоритет индустриската технолошка зона на Тетово, која ја основавме на 28 мај 2010 и предвидено е таму да се изградат околу 25-30 индустриски комплекси. Технолошката индустриска развојна зона во Тетово ќе биде управувана преку моделот на јавно-приватно партнерство. Развојот на економската зона на Тетово има директно влијание врз економскиот просперитет на областа, а се очекува да создаде околу 7.000 нови работни места за граѓаните на Тетово и пошироко. [Рок: 2015 година]

Образложение:

Тендерот за изградба на индустриската зона во Тетово, се одложи за 15 дена (второ одложување)

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција