ДУИ: Изградба на новата Универзитетската клиника во Скопје

Демократската Унија за Интеграција ќе се залага за изградба на новата Универзитетската Клиника во Скопје. Вкупна вредност околу 550 милион евра. [Рок: 2015 година]

Образложение:

Ветувањето се истражува


Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција