ДУИ: Ќе се подготви проект за изградба на нови градинки

Ќе се изготви проект за изградба на нови градинки во руралните и урбаните средини и, на крајот, Република Македонија ќе располага со градинки речиси на целата нејзина територија [Рок: 2015 година]

Образложение:

Ветувањето се истражува


Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција