ДУИ: Македонија ќе ги започне преговорите за членство во ЕУ

Ќе ја вложиме целата наша енергија за да Македонија ги започне преговорите за членство во ЕУ до крајот на оваа година (2008) и да биде во можност да стане членка на Обединета Европа во најкус можен рок.

Образложение:

До мај 2011 година, Македонија сè уште ги нема започнато преговорите за членство во ЕУ.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција