ДУИ: МТВ 2 – сателитска телевизија

МТВ 2 ќе биде сателитска телевизија која ќе се прикажува во територијата на Европа.

Образложение:

После 3 години МТВ 2 не е сателитска. МТВ генерално е во лоша состојба нема пари за сопствена ревитализација и дигитализација ја заврши 2009-та со загуба од околу 2,5 милиони евра, има неисполнети обврски кон сателитскиот оператор ТАРБС.

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=129153

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=1287399

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција