ДУИ: Намалување на невработеноста

Намалувањето на невработеноста освен со отварањето на нови работни места (60,000- 80,000) ќе се постигне и со: пораст на инвестициите- бруто инвестиции ( на годишно ниво ма % на БДП) 27-32 % и на странските инвестиции за 4 години пд 1,500 до 2,000 милион евра. [Рок: 2015 година]

Образложение:

Најавени се нови 200 вработувања во здравство

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција