ДУИ: Нов телекомуникациски оператор

ДУИ ќе биде посветена на воспоставувањето на еден оператор за мобилна телефонија и интернет кој ќе се фокусира претежно на западна Македонија, а истиот ќе биде стимулиран да го отстрани роамингот помеѓу Македонија, Косово и Албанија.

Образложение:

Во јавноста нема информација дека имало иницијатива за реализација на овој проект.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција