ДУИ: Постигнување на годишен економски раст од 6-8% на среден рок

Демократската Унија за Интеграција се стреми кон постигнување на годишен економски раст од 6-8% на среден рок. [Рок: 2015 година]

Образложение:

Ветувањето се истражува


Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција