ДУИ: Отварање 60-80,000 нови работни места

Унија за Интеграција има за цел во текот на новиот четиригодишен мандат да отвара 60-80,000  нови работни места, како конкретна мерка за ублажување на сиромаштијата и за зачувување на социјалниот мир во земјата. [Рок: 2015 година]

Образложение:

Ветувањето се истражува

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција