ДУИ: Отварање на две нови градинки

Оваа година ќе се отворат уште две нови градинки, една во Липково, а другата во Сарај, каде што ќе можат да се регистрираат албански деца. [Рок: 01.01.2012 година]

Образложение:

Во јавноста или медиумите нема никакви информации за отварање на било каква градинка во Сарај или Липково до поцтавениот рок 01.01.2012 година. Ветувањето не е исполнето.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција