ДУИ: Пакт за образование

Ќе се развие модел на образование со еднакви можности за сите етнички социјални и полови групи. За да се постигне ова, ние ќе иницираме пакт за образование, кој ќе вклучува политичарите, граѓанското општество и професионалците со ефекти што ќе ја унапредат законската регулатива

Образложение:

Ветувањето е неконкретно и недоследно! На образованието не и потребно пакт за да се унапреди законската регулатива, туку реално конкретни законски мерки!

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција