ДУИ: Подигнување на свест и социјална одговорност за животна средина

Поттикнување на свеста и социјалната одговорност за зачувување на животната средина и зголемување на  јавната поддршка за акциите за животната средина – еколошки инвестиции;

Образложение:

Министерството за животна средина и просторно планирање заедно со невладни организации овие три години направила неколку кампањи.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција