ДУИ: Претприемачите ќе аплицираат по електронски пат

Со втората фаза на едношалтерскиот систем, во текот на оваа година ќе се овозможи потенцијалните претприемачи да аплицираат по електронски пат и на тој начин да ги доставуваат документите за основање на фирма. [Рок: 01.01. 2012 година]

Образложение:

Ветувањето е исполнето, овозможено е електронски да се регистрира фирма.

Линкови:


 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција

3 Реакции
 1. rexhepi ajet :

  mirmengjes desha tju pyes ju si parti shqipetare cfar pergjigje do me jepni jam nene e tre femijejve ndihmen per tretin femij ma kajn ndalur pa as nje shkaku ku mund te kerkoj ndihm kam zen dhe advokat po prap pergjigja ende nuk me eshte kthyer gati 10muaj

  1. rexhepi ajet :

   nese mundeni me ndihmoni

 2. rexhepi ajet :

  ju lutem me jepni nje pergjigje