ДУИ: Привлекување на дијаспората за враќање и инвестирање во Македонија

Демократската Унија за Интеграција ќе се залага за комуницирање и привлекување на дијаспората за враќање и инвестирање во нашата заедничка земја.

Образложение:

Ветувањето е неконкретно и неосновано.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција