ДУИ: Промена на Законот за ученичкиот и студентскиот стандард

Приоритет за нас е да се смени Законот за ученичкиот и студентскиот стандард.

Образложение:

Според Pravo.org.mk, направени се две измени на Законот за ученичкиот и студентскиот стандард во на 18.09.2008 и 11.02.2011 г.

Линк:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција