ДУИ: Регионален пат Тетово-Јажинце

„Регионален пат Тетово-Јажинце. Проширување на патот и разгледување на можноста за изградба на нов пат и нов терминал за стоки.“ [Рок2015]

Образложение:

Проширување на регионалниот пат Тетово-Јажинце, е дел од владината програма за мандатот 2011-2015. Во истата се истакнува дека оваа инвестиција би можела да се изведува од 2012 година се до крајот на мандатот. Не е предвиден прецизен рок на изведба, ниту пак колкава истата ќе биде.  Со планот се предвидува  и разгледување на можноста за изградба на нов пат и нов терминал за стоки.

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција