ДУИ: Спортски клубови во општините

Тесна соработка со локалната самоуправа за поддршка на формирањето на нови клубови во различни спортови и засилување на постојните клубови со посебен акцент на областите населени со Албанци.

Образложение:

До сега во општата јавност не е познато дека е превземена некаква иницијатива за реализирањето на ваквите активности, посебно на областите населени со Албанци.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција