ДУИ: Просечна бруто плата

Просечната бруто плата ќе биде над 500 евра. [Рок: 2015 година]

Образложение:

Ветувањето се истражува

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција