Горан Стојановски

 Горан Стојановски e градоначалник на Oпштина Чашка

 

ПРИВАТЕН ЖИВОТ

Горан Стојановски е роден  14.07.1978 година во Велес, живее во с.Чашка. Оженет е и татко на три деца.

 

ОБРАЗОВАНИЕ:

Стојановски има завршено средно стручно образование – ветеринарен техничар.

Има поминато голем број на обуки, семнинари од областа на проектен менаџмент, тимска работа и комуникациски вештини.

 

КАРИЕРА

Во периодот од 2002 до 2006 година работи како координатор на проект за развој на деца и млади, финансиран од Светска Банка.

Од 2001 до 2007 година активен член на граѓанскиот сектор.

Во период од 2008 до 2017 година е дел од приватната компанија „Канела“ во Скопје.

На локалните избори одржани на 15 октомври 2017 година е избран за градоначалник на Општина Чашка.

 

ИЗВОР:

Веб-страница на Општина Чашка: Градоначалник

 

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Овој напис е изработен во рамките на Проектот за зголемување на отчетноста и одговорноста на политичарите и партиите пред граѓаните, Вистиномер, имплементиран од Метаморфозис. Написот e овозможен со поддршка на американската непрофитна фондација (NED - National Endowment for Democracy) и Балканскиот фонд за демократија, проект на Германскиот Маршалов фонд на САД (BTD – The Balkan Trust for Democracy, a project of the German Marshall Fund of the United States), иницијатива која поддржува демократија, добро владеење и евро-атлантски интеграции во Југо-источна Европа. Содржината на рецензијата е одговорност на авторот и не ги одразува ставовите на Метаморфозис, National Endowment for Democracy, The Balkan Trust for Democracy, проект на Германскиот Маршалов фонд на САД, или нивните партнери.

Оставете реакција