Хумористични статуси и твитови

На Фејсбук и Твитер се појавија неколку хумористични статуси и твитови за остварени ветувања. Оние што ние ги најдовме следуваат подолу, а доколку вие знаете дополнителни, оставете го линкот до нив во делот за коментари:

vlatko-vasilj

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција