Исен Шабани

Исен Шабани е градоначалник на Општина Врапчиште

 

ПРИВАТЕН ЖИВОТ

Исен Шабани е роден на 02 јануари 1987 во село Градец. Тој е оженет и татко на две деца.

 

ОБРАЗОВАНИЕ

Исен Шабани  дилпмирал на Економски факултет на Универзитет на Југоисточна Европа во Тетово.

 

КАРИЕРА

Како економист, Исен Шабани управувал со неколку  свои приватни бизниси.

Во август 2017 година е именуван за вршител на должноста  директор на Државниот пазарен инспекторат.

На  локалните избори 2017 година (како кандидат на кандидат на Алијансат за Албанците), е избран за градиначалник на Општина Врапчиште.

 

ИЗВОРИ:

Веб – страница на Општина Врапчиште

Либертас (10.08.2017): 67 новоименувани директори од Владата стапуваат од денеска на функција

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Овој напис е изработен во рамките на Проектот за зголемување на отчетноста и одговорноста на политичарите и партиите пред граѓаните, Вистиномер, имплементиран од Метаморфозис. Написот e овозможен со поддршка на американската непрофитна фондација (NED - National Endowment for Democracy) и Балканскиот фонд за демократија, проект на Германскиот Маршалов фонд на САД (BTD – The Balkan Trust for Democracy, a project of the German Marshall Fund of the United States), иницијатива која поддржува демократија, добро владеење и евро-атлантски интеграции во Југо-источна Европа. Содржината на рецензијата е одговорност на авторот и не ги одразува ставовите на Метаморфозис, National Endowment for Democracy, The Balkan Trust for Democracy, проект на Германскиот Маршалов фонд на САД, или нивните партнери.

Оставете реакција