Коце Трајановски: Планирање и уредување на просторот

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, во својата изборна програма за периодот 2009-2013 година, во областа „Планирање и уредување на просторот“ има ветено 5 (пет) проекти. Анализата на овие проекти покажува дека од нив 1 (едно) е исполнето, 1 (едно) е делумно исполнето, 3 (три) се неисполнети.

Коце Трајановски

Локални избори 2013

КАНДИДАТ:
КОЦЕ ТРАЈАНОВСКИ

ПЕРИОД:
2009-2013

ОБЛАСТ:
ПЛАНИРАЊЕ И УРЕДУВАЊЕ НА ПРОСТОРОТ

РЕЗУЛТАТИ:

Резултати Коце Трајановски за област паркирање и градска пајак-служба
Кликни на сликата за поголема верзија

ОБРАЗЛОЖЕНИЕ:

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, во својата изборна програма за периодот 2009-2013 година, во областа „Планирање и уредување на просторот“ има ветено 5 (пет) проекти. Анализата на овие проекти покажува дека од нив 1 (едно) е исполнето, 1 (едно) е делумно исполнето, 3 (три) се неисполнети.

Според овие бројки, исполнетоста на ветувањата од областа „Планирање и уредување на просторот“ е 60% неисполнета, 20% исполнета, а 20% делумно исполнета.

ПреземиПреземи ја целосната анализа од областа „Планирање и уредување на просторот“

 

Оценето од: Дејан Димитриевски

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција