Моментална состојба на предизборните ветувања 2011-2015

Од вкупно 795 ветувања дадени од владејачките партии до сега се има новост за 29% од нив. Доколку сакате да ги погледнете сите ветувања дадени во овој период, посетете го линкот Предизборни ветувања 2011-2015 година.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција