Николчо Илијев

Николчо Илијев e градоначалник на Oпштина Кочани

 

ПРИВАТЕН ЖИВОТ

Илијев е роден е  1958 година во Кочани, женет е и има две деца.

 

ОБРАЗОВАНИЕ

 Тој е економист. Зборува германски јазик.

 

КАРИЕРА

Повеќе од две децении е приватен стопанственик.

Најголемиот дел од своето работно искуство го поминал работејќи на струката, како раководител на неколку претпријатија и директор на „Винка“ – Виница.

На локалните избори кои се одржаа на 15 октомври 2017 година  е  избран за градоначалник на Општина Кочани.

 

ИЗВОРИ:

Веб-страница на Општина Кочани: Градоначалник

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Овој напис е изработен во рамките на Проектот за зголемување на отчетноста и одговорноста на политичарите и партиите пред граѓаните, Вистиномер, имплементиран од Метаморфозис. Написот e овозможен со поддршка на американската непрофитна фондација (NED - National Endowment for Democracy) и Балканскиот фонд за демократија, проект на Германскиот Маршалов фонд на САД (BTD – The Balkan Trust for Democracy, a project of the German Marshall Fund of the United States), иницијатива која поддржува демократија, добро владеење и евро-атлантски интеграции во Југо-источна Европа. Содржината на рецензијата е одговорност на авторот и не ги одразува ставовите на Метаморфозис, National Endowment for Democracy, The Balkan Trust for Democracy, проект на Германскиот Маршалов фонд на САД, или нивните партнери.

Оставете реакција