Позиција на политичарите во спектарот на вистинитост според младите

На конференцијата за друштвени медиуми и активизам Engage, која се одржа за 23.02.2013 година, тимот на Вистиномер постави платно поделено на три дела (вистина, полувистина и невистина) и ги повика учесниците да ги оценат политичарите колку според нив ја кажуваат вистината  поставувајќи нивни фотографии во соодветниот дел од спектарот на вистинитост.

Визуелен резултат од активноста:

Вистинитост на изјави на политичари
Кликни на сликата за поголема верзија

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција