Предизборен молк

Почитувани читатели,

Од 24 часот денеска до 21 часот вo среда (15 јули 2020 година) трае предизборниот молк. Како и пред секои избори, така и овојпат, во овој период „Вистиномер“ нема да објавува содржини поврзани со изборите – ниту на својата веб-страница, ниту на страниците и профилите на сајтот на социјалните мрежи.

Тука можете да најдете повеќе информации за начинот на кој „Вистиномер“ ќе се однесува во текот на предизборниот молк.

 

 

 

 

 

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Овој напис е изработен во рамките на Проектот за зголемување на отчетноста и одговорноста на политичарите и партиите пред граѓаните, Вистиномер, имплементиран од Метаморфозис. Написот e овозможен со поддршка на американската непрофитна фондација (NED - National Endowment for Democracy). Содржината на рецензијата е одговорност на авторот и не ги одразува ставовите на Метаморфозис и National Endowment for Democracy или нивните партнери.

Оставете реакција