Резултати од постигнатото во периодот 2008 – 2011 год.

Резултати од извршената анализа на ветувањата.

Резултати за ВМРО-ДПМНЕ:

ВМРО-ДПМНЕ: Резултати од анализа на предизборни ветувања во 2008 година

Резултати за ДУИ:

ДУИ: Резултати од анализа на предизборни ветувања во 2008 година

За да ги видите ветувањата дадени на изборите во 2011 година може да го посетите линкот: Предизборни ветувања 2011

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција