Роберт Бешовски

Роберт Бешовски  e градоначалник на Oпштина Градско

 

ПРИВАТЕН ЖИВОТ

Роберт Бешовски е роден на 22 јули 1970 година во Велес. Оженет е и татко на две деца.

 

ОБРАЗОВАНИЕ

Во 1995 година дипломирал на УКИМ – Филозофски факултет група одбрана и заштита.

 

КАРИЕРА

Од 1996 година до 2000 година е член на Советот на Општина Градско.

Од 2000 до 2017 година  е вработен во Општина Градско како советник – комунален инспектор.

На локалните избори одржани на 15 октомври 2017 година е избран за градоначалник на Градско.

 

ИЗВОР:

Веб-страница на Општина Градско: Градоначалник

 

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Овој напис е изработен во рамките на Проектот за зголемување на отчетноста и одговорноста на политичарите и партиите пред граѓаните, Вистиномер, имплементиран од Метаморфозис. Написот e овозможен со поддршка на американската непрофитна фондација (NED - National Endowment for Democracy) и Балканскиот фонд за демократија, проект на Германскиот Маршалов фонд на САД (BTD – The Balkan Trust for Democracy, a project of the German Marshall Fund of the United States), иницијатива која поддржува демократија, добро владеење и евро-атлантски интеграции во Југо-источна Европа. Содржината на рецензијата е одговорност на авторот и не ги одразува ставовите на Метаморфозис, National Endowment for Democracy, The Balkan Trust for Democracy, проект на Германскиот Маршалов фонд на САД, или нивните партнери.

Оставете реакција