Browsing Tag

avion

Шолц не глумел дека имало ракетен напад пред да го напушти аеродромот во Тел Авив

Не може да се каже дека сите медиуми биле ставени во корист на некаква си пропаганда на Нетанјаху, како што тврди објавата. Од видеата јасно се слушаат сирените за воздушен напад и се гледаат ракети (според пишувањата тоа се ракети од…

Видеоигра прикажана како доказ за супер маневрите на руската авијација

Видеото во постот не покажува никакви супер маневри на руската авијација, туку станува збор за видео игра и симулација на т.н. кобра маневар. ДЦС е акроним за Digital Combat Simulator, видеоигра која симулира воздушна борба

Шпанската министерка не отишла на конференција за климатски промени со приватен авион

Според демнатот на шпанското Министерство за еколошка транзиција, со кое го раководи Тереса Рибера, таа на состанокот не патувала со авион, ниту комерцијален ниту институционален. Странските медиуми објавија и видеоматеријали од доаѓањето…

Сатирично видео за „авион од кој се прскаат отрови“ претставено како вистинско

Видеото во постот е очигледен обид да се создаде шега базирана на сите работи во кои поддржувачите на теоријата на заговор за кемтрејлс веруваат и тоа од страна на сопственик на авион, кој залепил налепници на крилата од авионот и купил…

,,Ексклузивното видео” во овој пост не е од руски авион, туку е 10 години стара снимка од…

Станува збор за видео кое што Асошиејтед Прес го има објавено на својот Јутјуб канал уште на 19 март 2011 година, а потекнува од Бенгази, Либија. Насловот на тоа видео е „Авион соборен од либиски бунтовници“