Browsing Tag

автопатишта

Сугарески со кратко паметење – СДСМ вети изградба на 600 километри автопати

Министертот за транспорт и врски, Гуран Сугарески, во неговото последно интервју на 1ТВ, одговарајќи на прашањето на новинарот: „Премиерот Заев вети дека Македонија ќе се заокружи со 600 километри автопат, до каде сме на тоа поле?“,…

Изградбата на шесте автопати ВМРО-ДПМНЕ ја ветува трипати

Изградбата на шесте автопати  споменати во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ (2017- 2020) „Реално“ , владејачката партија ја ветува третпат во изминатите пет години (2011 - 2016). Автопатските делници: Демир Капија – Смоквица  ,…

Прислушувани разговори – сет 14: Преговори со „жолтите“

Местење тендери за РЕК „Битола“ за да победат лојалните медиумски газди и нивните ортаци, како се договарало за „железниците“, како требало да се прегазат законите за плоштадот да го добијат блиските на Груевски за тој да „заличи“ во…