Browsing Tag

Бенгази

,,Ексклузивното видео” во овој пост не е од руски авион, туку е 10 години стара снимка од…

Станува збор за видео кое што Асошиејтед Прес го има објавено на својот Јутјуб канал уште на 19 март 2011 година, а потекнува од Бенгази, Либија. Насловот на тоа видео е „Авион соборен од либиски бунтовници“