Browsing Tag

брзо возење

Контраспин: Популизмот на Апасиев за сообраќајните казни е спин што може да чини животи

Димитар Апасиев, лидерот на Левица излезе со став во јавноста дека сообраќајната полиција премногу ги казнувала граѓаните и за 45 дена само за брзо возење по автопат наплатила 350 илјади евра од мандатните казни. Ваквиот резон на…