Browsing Tag

европски земји

Наспроти дезинформацијата дека се бездетни, повеќето европски лидери имаат деца

Невистинита објава на Фејсбук тврди дека лидерите на земјите членки на ЕУ немаат потомство. Наспроти тоа, проверката на Вистиномер покажа дека најголемиот дел на премиерите и претседателите на земјите членки на ЕУ имаат деца, вклучително и…

Вакцинираните со кинески вакцини и руската Спутник „заглавени“ на патот кон европските земји

Повеќе од половина од целосно имунизираното население во земјата, поточно 411.171 лица се вакцинирни со кинеските вакцини „Синовак“ и „Синофарм“ и со руската „Спутник В“. Сега овие граѓани, вакцинирани со некоја од споменатите три вакцини…