Browsing Tag

Илон Маск

Твитер се повлече од доброволниот кодекс за дезинформации на ЕУ

Фото: Joshua Hoehne, Unsplash Од август, Твитер ќе биде законски обврзана да се бори против дезинформациите во Европската Унија Социјалната мрежа Твитер се повлекла од доброволниот кодекс на Европската Унија (ЕУ) за борба против…

Не е вистина дека Трамп се вратил на Твитер и му заблагодарил на Маск

Во постот се вели дека Трамп се вратил на Твитер и за тоа му се заблагодарил на новиот сопственик на социјалната мрежа Илон Маск. Притоа, на самата објава прикачена е фотографија која преставува исечок од наводниот твит на Трамп во кој тој…