Browsing Tag

инаугурација

„Кју“ фантазиите за апсењето и судењето на Бајден останаа во сферата на лагите

Самата инаугурација на 46-тиот американски претседател Џо Бајден мина без ниту најмал инцидент, а наспроти невистините на теоретичарите на заговор на „Кју“ (Q) движењето, курсот на американската внатрешна и надворешна политика почна да се…

Контраспин: ВМРО-ДПМНЕ покажува дека не ги разбира зборовите на Пендаровски

Неполни 24 часа по инаугуративниот говор на претседателот на државата Стево Пендаровски, врвот на партијата која освои близу 400 илјади гласови и која има(ше) најголем број пратеници во Собранието, ВМРО – ДПМНЕ покажува знаци дека не ја…