Browsing Tag

Исланд

И пречек на фудбалери во Исланд, заврши како манипулативно видео за корона пандемијата

На видеото што се споделува во постот на Фејсбук е претставена голема група на навивачи која ја пречекува репрезентација на Исланд, по враќањето од Европското првенство во фудбал - Евро 2016. Никој не носи маска од една едноставна причина…