Browsing Tag

кабинет

Нашите политичари со безгрешни души

За разлика од евроамбасадорот кој призна дека не постапил правилно кога со лидерот на ДУИ се сретнал во кабинетот на првиот вицепремиер, Артан Груби, Ахмети не чувствува непријатност и не се извини за тоа што својот гостин не го пречекал во…

Пендаровски се фотографирал со убиениот Оки во 2019 година кога бил претседателски кандидат

Фотографијата не е направена во претседателскиот кабинет, туку за време на кампањата за претседателските избори во 2019 година, кога Пендаровски беше кандидат за претседател. Службите немаат исти надлежности за претседателските кандидати,…

Ана Чупеска не е советник на претседателот Пендаровски

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, денеска (12.08.2019) критикувајќи ја професорката од Правниот факултет, Ана Чупеска, ја искажа и следната невистина дека Чупеска е близок советник на претседателот Пендаровски…