Browsing Tag

канцеларија

Повторното играње фудбал во канцеларија е мајтапење на Груби со јавноста на која и се извинуваше

Само една недела по иритацијата врз голем дел од јавноста со играњето фудбал и баскет во канцеларијата на Артан Груби во која учествуваа уште пет колеги министри од ДУИ наречени „дрим тим“, вицепремиерот Груби повторно објави фотографија на…

Контраспин: Дури ни Груевски не си дозволи пи-ар „рекреaција“ во канцеларија како Груби

Груби може да се запраша зошто дури ни „мајсторот“ за пи-ар, каков што беше премиерот Никола Груевски, никогаш не си дозволил да прави реклама од своето работење во канцеларија. И тој се жалеше дека работи 24/7 - 365 дена, дека повеќе од 12…

Советникот на Левица, Славко Митевски на Фејсбук стана Раде Шербеџија!

Не е вистина дека актерот Раде Шербеџија присуствувал на отворањето на канцеларија на Левица во Ѓорче Петров, како што се тврди во постот. Човекот кој се наоѓа на фотографијата, иако наликува на актерот, е советникот од Левица од Карпош,…

Отворена е општинска канцеларија во Волково

Ветување: Истурена канцеларија на општината - На територијата на Општина Ѓорче Петров постојат населени места што се оддалечени од општинската зграда и од општинската администрација, при што нашите сограѓани немаат соодветен пристап до…